UKRAYNA HAVACILIK VE UÇAK MÜHENDİSLİĞİ ÜNİVERSİTESİ

HARKOV HAVACILIK VE UÇAK MÜHENDİSLİĞİ ÜNİVERSİTESİ

 

Kharkov, Harkov Ulusal Havacılık Üniversitesi (Kharkov Havacılık Enstitüsü) Ukrayna üniversiteleri içerisinde lider bir üniversitedir. Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi, ingilizce ismi ile Ukrayna Harkov Uçak Mühendisliği üniversitesi kısaltılmış ismi ile Khai, 1930 yılında kharkov şehrinde kurulmuş ve günümüzde dünyanın en prestijli havacılık ve uçak mühendisliği üniversiteleri içerisinde yerini almıştır..

Harkov Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi nde eğitim görmek için ÖSS sınav sonucuna ihtiyaç bulunmamaktadır. Lise diplomanız ile üniversiteye kayıt yaptırabilirsiniz.

Harkov Havacılık Üniversitesi ne giriş için taban puanları yoktur.  KHarkov Ulusal Havacılık üniversitesinde bölümlerinde İngilizce veya Rusça eğitim alınabilir.Havacılık Üniversitesi lisans eğitimi 4 yıl sürelidir.Yüksek lisans eğitimi 1 – 2 yıl arasında değişmektedir.

 

Ukrayna Üniversiteleri Listesi ve Katalog Buradan cihazınıza indirebilirsiniz 

 

Ukraynada Uçak Mühendislği Eğitimi bölümlerinden Mezun olan öğrenciler Türkiyede ve tüm dünyada Havayolu firmalarında rahatlıkla iş sahibi olabilmektedirler.

  

Harkov Uçak Mühendisliği Üniversitesi bölümleri fiyatları

Uçak Mühendisliği Rusça 2500$

 

Uçak Mühendisliği İngilizce 2900 $ .

 

Üniversitede Eğitim Dili İngilizce ve Rusçadır. Eğitim görmek isteyen öğrenciler 1 sene Rusça yada ingilizce hazırlık sınıfı eğitimi almak zorundadır.

 

Rusça Hazırlık Sınıfı Paket Program Ücreti Herşey Dahil 3500$ - İngilizce Hazırlık Sınıfı Herşey Dahil 3700$

PAKET PROG.DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • Ukraynada Üniversite bünyesinde 9-10 Ay süreli eğitim
 • Uçak Bileti ( TEK YÖN GİDİŞ)
 • Konaklama 10 Ay Süreli (öğrenci yudu )
 • havalimanı karşılama ve yurda yerleşim
 • Üniversite Kampüsüne  Transfer 
 • Öğrenci davetiye kargo ile getirtilmesi
 • Gidiş Öğrenci vizesi
 • İkinci vize -Vize uzatma
 • Hazırlık sınf.Eğitim süresince Acil Durum Danışmanlık hizmeti 
 • Gidilecek üniversite ve şehride temsilci 
 • Şehir Gezisi - oryantasyon
 • Evrak tercümeleri - Noter tastik işlemleri ( Ukraynada)
 • Özel sağlık sigortası (rusyada yapılır)
 • GSM telefon hattı
 • Sertifika ( Eğitim Sonunda yapılacak sınavda başarılı olma şartı aranır)
 • Türkçe-Rusça Konu Anlatımlı  Eğitim Seti ( 16 DVD den oluşur)

 

Ukrayna Üniversiteleri Online Katalog  buradan  Bilgisayarınıza indirebilirsiniz 

22226  

 

UKRAYNA HARKOV HAVACILIK ÜNİVERSİTESİ

Harkov Havacılık üniversitesi Ukraynanın Saygın üniversitelerden biridir.19015yılında kurulmuştur. 47 bölüm ve 14 bilim araştırma merkezi ,11 diğer hizmetleri kapsayan üniteleri ile öğrencilerine hizmet verir.Harkov havacılık ve uçak mühendisliği Üniversitesinde lisans ve yükseklisans öğrenci sayısı 19.000 den fazladır. 

Harkov Havacılık ve Uçak mühendisliği üniversitesi nde 3100 den fazla öğretim üyesi ve 60 dan fazla profesör görev yapmaktadır. Üniversite kampüsüne 1500 metre mesafede 4 binada öğrenci yurdu bulunmakta olup odalar 2 ve 3 kişiliktir.Üniversiteye  hersene Ukraynada Uçak mühendisliği Eğitimi almak isteyen çok sayıda yabancı öğrenci katılmaktadır.

 
Ukrayna Harkov Havacılık ve Uçak mühensiliği üniversitesi

 

 

Ukrayna Harkov Havacılık ve Uçak Mühendisliği Üniversitesinde Eğitim detayları için Batı Akdeniz Danışmanlık ile ileşime geçiniz.

 

Üniversite Sınavını Kazanamadım Diye Üzülmeyin

Ülkemizdeki eğitim anlayışı ilk öğretimden itibaren sınavlara dayalı bir şekilde işlediği için bir çok öğrenci mağdur olmaktadır. Öğrenciler istedikleri meslekleri seçme şansına sahip olmadıkları için puanın yettiğince tercih yaparak mutsuz çalışanlar olarak iş hayatına katılırlar.  Ancak bu durumu kabullenmeyen bir çok kişi vardır. Bu öğrenciler kafalarını kullanıp yurt dışında ekonomik bir şekilde eğitim alabilecekleri üniversiteleri tercih ederler. Mesela ülkemize 2 saatlik bir uçuş mesafesi kadar yakın olan Polonyada Eğitim oldukça ekonomiktir. Yaşam şartlarının ucuz olduğu ve eğitim konusunda da ekonomik olan Polonya, ülkemizde vakıf üniversitelerinde eğitim almak yerine daha ekonomik bir şekilde yurt dışında okumayı tercih edenlerin seçimi.

Türk Öğrencilerin İlk Tercihi

Bir diğer ekonomik ülke olan Ukrayna da aynı şekilde Türk öğrencilerin yoğunlukta olduğu bir ülke. Bir çok kişiUkraynada Üniversite eğitimi almak için öncelikle bir yıllık hazırlık eğitimi alır. Bu bir yıllık süre Rusça öğrenirsiniz. Bir yandan da İngilizceniz gelişir ve bu sayede mezun olduktan sonra  Rusça bilmenin avantajlarını yaşayarak özgeçmişinize bu durumu ekleyebilirsiniz. Ülkemizin ticari konuda çok fazla ilişkisinin olduğu Rusya, iş hayatınızın geleceği için oldukça önemli bir kilit noktası olabilir. Siz de bunu avantaja çevirmek için okul hayatında ihtiyacınız olan çevreyi kolayca edinebilirsiniz.

Ekonomik ve Ucuz

Hangi bölümü okumak istiyorsanız Ukrayna Üniversiteleri arasından seçiminizi yaparak lise diplomanızla kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bu sayede bir çok imkandan yararlanabileceğiniz üniversiteniz size kapılarını açmış, hayalini kurduğunuz meslek için de ilk adımı atmış olursunuz. Her türlü imkanınızın olacağı bu ülkede, oldukça ekonomik olan kiralar ve diğer giderler, size ülkemizde olduğundan çok daha ucuza mal olacak. Bu nedenle dilediğiniz bölümü okumanız hayal değil ve bunu başaracak güce sahipsiniz.